Tyskie Linie Trolejbusowe
Spółka z o.o.
ul. Towarowa 3, 43-100 Tychy

Centrala: /32/ 217-02-22
Dyspozytor: /32/ 217-67-16
lub 692-631-516

Tyskie Linie Trolejbusowe - prezentacja nowych trolejbusów PREZENTACJA NOWYCH TROLEJBUSÓW

24 maja 2013 roku na Placu pod Żyrafą odbyła się uroczysta prezentacja nowych trolejbusów marki Solaris. Piętnaście nowoczesnych pojazdów zostało zakupionych dzięki funduszom unijnym w ramach projektu "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Śląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą".

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia prezesa Tyskich Linii Trolejbusowych, Zbigniewa Bruda.
"To dla nas wszystkich powód do satysfakcji, ale przede wszystkim dla pasażerów, którzy będą podróżować w nowych, wygodnych pojazdach. Mówiło się, że trolejbusy są przyjazne dla środowiska, mam nadzieję, że teraz będą również bardziej przyjazne dla pasażerów. Są bardzo nowoczesne, mają możliwość jazdy bez podłączenia do sieci, co ma ważne znaczenie np. w czasie różnych zdarzeń drogowych" - prezes przedstawił zgromadzonym gościom najważniejsze zalety nowych trolejbusów.

Ksiądz prałat Józef Szklorz, proboszcz parafii bł. Karoliny w Tychach, odmówił ze zgromadzonym modlitwę oraz poświęcił nowe trolejbusy i wręczył kierowcom pamiątkowe breloczki.

Kierowcy oprowadzali gości po nowych trolejbusach i opowiadali o ich możliwościach, można było zobaczyć jak wygląda silnik trakcyjny czy też baterie, dzięki którym pojazdy mogą poruszać się bez podłączenia do sieci. Każdy mógł też poczuć się przez chwilę jak kierowca i usiąść za kierownicą nowych wozów. Dla gości został przygotowany również słodki poczęstunek, a także występy artystyczne.

Park taborowy Tyskich Linii Trolejbusowych będzie się składał wyłącznie z niskopodłogowych pojazdów marki Solaris. Piętnaście nowych dołączyło do sześciu zakupionych w latach 2002-2008. Nowe Solarisy pozwolą na całkowite wycofanie z ruchu wysokopodłogowych Jelczy.