Tyskie Linie Trolejbusowe
Spółka z o.o.
ul. Towarowa 3, 43-100 Tychy

Centrala: /32/ 217-02-22
Dyspozytor: /32/ 217-67-16
lub 692-631-516

Tyskie Linie Trolejbusowe - pierwsza pomoc PIERWSZA POMOC

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach oraz Tyskie Linie Trolejbusowe zorganizowały wspólnie szkolenie dla kierowców z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z komunikacji trolejbusowej korzystają codziennie tysiące pasażerów. Podczas jazdy lub na przystanku może dojść do różnych sytuacji, od zasłabnięć, ataków epilepsji, krwotoków, utraty przytomności, aż po zatrzymanie akcji serca. Kierowcy uczyli się, jak prawidłowo reagować oraz pomagać w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Oprócz zajęć teoretycznych, polegających na zaktualizowaniu wiedzy kierowców do najnowszych obowiązujących standardów, odbyły się również zajęcia praktyczne - kierowcy ćwiczyli pozycję bezpieczną, obsługę defibrylatora AED, metody reanimacji oraz zabezpieczanie poszkodowanych w innych sytuacjach np przy ataku padaczki. Dzięki przeprowadzonym zajęciom praktycznym, nasi pracownicy czują się pewniej i będą mogli przystąpić do udzielania pomocy bez obaw, że robią to po raz pierwszy, ponieważ przeszli odpowiedni, profesjonalny trening.

Warto dodać, że każdy trolejbus jest wyposażony w apteczkę pierwszej pomocy, a dodatkowo kierujący ma możliwość kontaktu ze służbami ratowniczymi. Ludzie życie jest bezcenne, a do czasu przyjazdu karetki można wykonać szereg czynności zabezpieczających u poszkodowanego, które zwiększają jego szanse na wyzdrowienie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo zrealizowanego przez redakcję portalu tychy.pl:

Szkolenie prowadził wykwalifikowany zespół ratowników z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, Marcin Koszowski i Anna Znój-Wala.

Zależy nam również na tym, aby pokazać innym, że warto takie akcje organizować takie szkolenia dla swoich pracowników, ponieważ mogą oni w różnych sytacjach wykorzystać później nabyte umiejętności i uratować czyjeś życie. Dlatego też zaprosiliśmy Telewizję Polską, która zainteresowała się naszą inicjatywą i przeprowadziła relację na żywo z zajezdni.