Tyskie Linie Trolejbusowe
Spółka z o.o.
ul. Towarowa 3, 43-100 Tychy

Centrala: /32/ 217-02-22
Dyspozytor: /32/ 217-67-16
lub 692-631-516

Tyskie Linie Trolejbusowe - Europejski Dzień Trolejbusowy IV EUROPEJSKI DZIEŃ TROLEJBUSOWY

W 2013 roku Tyskie Linie Trolejbusowe po raz drugi brały udział w obchodach Europejskiego Dnia Trolejbusowego. Z tej okazji przygotowany został szereg atrakcji dla sympatyków transportu trolejbusowego.

Na Placu Baczyńskiego ustawione zostały dwa trolejbusy - Solaris Trollino 12MB oraz Jelcz 120MT. W nowszym trolejbusie prezentowana była wystawa fotograficzna poświęcona wycofanym z eksploatacji trolejbusom marki Jelcz. Można było również napić się kawy oraz wziąć udział w konkursie. Drugi pojazd został przeznaczony do pomalowania w graffiti. Swoje pomysły na pomalowanie wozu mógł zrealizować każdy, wystarczyło założyć ochronne rękawiczki i przenieść swoją wizję na trolejbus za pomocą kolorowych farb w sprayu. W ten sposób jeden z ostatnich Jelczy w TLT został w oryginalny sposób pomalowany przez naszych gości.

Kolejną z atrakcji była specjalna linia PB, która kursowała z Placu Baczyńskiego na Paprocany, wykorzystując baterie trakcyjne na dwóch odcinkach trasy; z Placu Baczyńskiego ulicami Bocheńskiego i Hlonda do Andersa oraz z Lodowiska aleją Niepodległości do przystanku Elfów. Każdy pasażer otrzymał bilet okolicznościowy oraz drobny upominek. Linia cieszyła się dużym zainteresowaniem, dodatkowo ostatnim kursem trolejbus przejechał przez ulicę Sikorskiego, obsługując przystanki na Osiedlu Z1.

W czasie Europejskiego Dnia Trolejbusowego we wszystkich naszych wozach prezentowane były zapowiedzi głosowe nagrane przez mieszkańców Tychów, którzy wcześniej zgłosili się do nas lub przysłali gotowe nagrania pocztą elektroniczną. Było przy tym wszystkim trochę śmiechu wśród pasażerów, którzy z ciekwością słuchali kolejnych zapowiedzi na trasie przejazdu naszych linii.